بودجه ۴۴ درصدی شهرداری اصفهان در حوزه حمل ونقل و ترافیک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعاریف
  4. chevron_right
  5. بودجه ۴۴ درصدی شهرداری اصفهان در حوزه حمل ونقل و ترافیک
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت:
۴۴ درصد بودجه امسال شهرداری اصفهان مربوط به حوزه معاونت ترافیک معادل دو هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان است که ۲۴ درصد آن معادل یک هزار و ۲۵۴ میلیارد تومان مربوط به سازمان قطار شهری برای احداث خط دو مترو است.

داریوش امانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا ، اظهار کرد: از مجموع بودجه شش هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری، بخش اختصاص یافته به شهرداری بدون بودجه سازمان ها ۵,۲۰۰ میلیارد تومان است و از این مبلغ ۲۹ درصد بودجه جاری و ۷۱ درصد عمرانی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به مهمترین پروژه های امسال، تصریح کرد: راه اندازی خط تراموا در شهر یکی از بزرگترین دغدغه های معاونت حمل و نقل و ترافیک است که مطالعات اولیه آن انجام شده و تصمیم گیری برای ادامه پروسه اجرایی آن تا امضا قرارداد و آغاز عملیات اجرایی آن در حال انجام است.
وی اظهار کرد: اگر امسال کلنگ زنی پروژه تراموا انجام شود، برای اجرای آن دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
امانی گفت: مسیر تراموا حدفاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی در نظر گرفته شده است، اما با توجه به فرسودگی بافت شهر و اینکه به عنوان یک مُد حمل و نقلی جدید، مسیر اجرای آن در طرح جامع حمل و نقل ترافیکی شهر دیده نشده، آغاز عملیات اجرایی آن تا حدودی دشوار است.
وی خاطرنشان کرد: عزم و اراده لازم برای اجرای خط تراموا در شهر اصفهان از سوی شهرداری وجود دارد و امیدواریم با انجام پروسه های لازم، هر چه سریع تر شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + 2 =

فهرست