بودجه ۴۴ درصدی شهرداری اصفهان در حوزه حمل ونقل و ترافیک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعاریف
  4. chevron_right
  5. بودجه ۴۴ درصدی شهرداری اصفهان در حوزه حمل ونقل و ترافیک
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت:
۴۴ درصد بودجه امسال شهرداری اصفهان مربوط به حوزه معاونت ترافیک معادل دو هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان است که ۲۴ درصد آن معادل یک هزار و ۲۵۴ میلیارد تومان مربوط به سازمان قطار شهری برای احداث خط دو مترو است.

داریوش امانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا ، اظهار کرد: از مجموع بودجه شش هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری، بخش اختصاص یافته به شهرداری بدون بودجه سازمان ها ۵,۲۰۰ میلیارد تومان است و از این مبلغ ۲۹ درصد بودجه جاری و ۷۱ درصد عمرانی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به مهمترین پروژه های امسال، تصریح کرد: راه اندازی خط تراموا در شهر یکی از بزرگترین دغدغه های معاونت حمل و نقل و ترافیک است که مطالعات اولیه آن انجام شده و تصمیم گیری برای ادامه پروسه اجرایی آن تا امضا قرارداد و آغاز عملیات اجرایی آن در حال انجام است.
وی اظهار کرد: اگر امسال کلنگ زنی پروژه تراموا انجام شود، برای اجرای آن دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
امانی گفت: مسیر تراموا حدفاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی در نظر گرفته شده است، اما با توجه به فرسودگی بافت شهر و اینکه به عنوان یک مُد حمل و نقلی جدید، مسیر اجرای آن در طرح جامع حمل و نقل ترافیکی شهر دیده نشده، آغاز عملیات اجرایی آن تا حدودی دشوار است.
وی خاطرنشان کرد: عزم و اراده لازم برای اجرای خط تراموا در شهر اصفهان از سوی شهرداری وجود دارد و امیدواریم با انجام پروسه های لازم، هر چه سریع تر شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 − 9 =

فهرست